Книги для IT та Digital спеціалістів

Ми зібрали в одному місці найкращі книги по програмуванню, IT, Tech та Digital Marketing для дітей, початківців та досвідченних. Навчаймося та розвиваймо українське IT разом.
Читати далі

Онлайн бібліотека IT книг

React Quickly: Painless web apps with React, JSX, Redux, and GraphQL. Azat Mardan

React Quickly: Painless web apps with React, JSX, Redux, and GraphQL

Azat Mardan
2017528 ст.
АнглійськаРосійська Для досвідчених React
Подробиці

React Quickly призначена для веб-, мобільних розробників та інженерів програмного забезпечення з 2-3 роками досвіду, які хочуть почати вивчати та використовувати React.js для веб- або мобільної розробки. Вона охоплює такі концепції як JSX, Unidirectional Data Flow, декларативне програмування тощо.

Прочитавши книгу ви засвоїте основи React, навчитесь будувати повноцінні веб-додатки з даними та маршрутизацією, тестувати компоненти та оптимізовувати React-додатки. Книга розділена на дві частини, кожна з яких закінчується серією великих проєктів, що нададуть вам можливість отримати більше досвіду роботи з React та закріпити знання та концепції, представлені автором. Кожен розділ окрім теорії містить приклади коду та діаграми, де це доречно.

Про автора

Азат Мардан (Azat Mardan) – опублікував понад 14 книг і 17 онлайн-курсів, більшість із них про хмару, React, JavaScript і Node.js. Перш ніж зосередитися на Node, програмував на інших мовах (Java, C, Perl, PHP, Ruby), ще з часів середньої школи. Зараз він працює технічним науковим співробітником одного з 10 найкращих банків США, який також входить до списку Fortune 500: Capital One Financial Corporation. До цього працював в малих стартапах, великих корпораціях і навіть у федеральній урядовій структурі США, писав десктопні, веб- та мобільні додатки, викладав та займався розробкою проектів.

React: Up & Running: Building Web Applications. Stoyan Stefanov

React: Up & Running: Building Web Applications

Stoyan Stefanov
2021230 ст.
АнглійськаРосійська Для початківців React
Подробиці

Ця книга присвячена вивченню React з погляду веб-розробки. З її допомогою ви швидко опануєте React, дізнаєтесь як створювати його компоненти і організовувати їх у придатні для обслуговування великомасштабні програми. Разом з автором ви зможете побудувати односторінковий додаток, та швидко зрозумієте чому розробники вважають React ключем до головоломки розробки веб-додатків.

Спочатку ви навчитесь налаштовувати React та писати перший веб-додаток "Hello, World", створювати та використовувати власні компоненти React разом зі стандартними DOM-компонентами, побудові компонента таблиці даних, який дозволяє редагувати, сортувати, шукати та експортувати її вміст, опануєте синтаксис JSX, використання вбудованих Hooks та створення власних, керування потоком даних додатку за допомогою редукторів та контекстів, використання Create React App для автоматизації процесу збірки додатку та фокусування на самому React, а наприкінці створите повноцінний власний додаток, що дозволяє зберігати дані на клієнтському пристрої.

Про автора

Стоян Стефанов (Stoyan Stefanov) – підприємець, консультант з веб-продуктивності. Один із перших інженерів Facebook. До цього, працюючи в Yahoo!, був творцем онлайн-інструменту для оптимізації зображень smush.it та архітектором інструмента виявлення проблем продуктивності YSlow 2.0. Автор книг "JavaScript. Шаблони", Object-Oriented JavaScript, співавтор книг Even Faster Web Sites та "JavaScript. Оптимізація продуктивності". Веде блог і часто виступає на таких конференціях, як Velocity, JSConf та Fronteers.

Pro React 16. Adam Freeman

Pro React 16

Adam Freeman
2019745 ст.
Англійська Для досвідчених React
Подробиці

React – популярний фреймворк для створення динамічних додатків на JavaScript, що використовує можливості сучасних браузерів та пристроїв. Книга демонструє як React надає потужну архітектуру та адаптивні дані клієнту, забезпечуючи основу для складних і багатофункціональних інтерфейсів користувача.

Книга ознайомить з архітектурою React та її перевагами, а також покаже, як використовувати React та пов'язані з ним інструменти та бібліотеки в своїх проектах, починаючи з основ та проходячи до найдосконаліших та складних функцій, щоб надати вам необхідні знання. Інформація у книзі викладена чітко та лаконічно, а розділи містять типові проблеми та методи їх уникнення.

Прочитавши цю книгу ви отримаєте глибоке розуміння дизайну React, знання для створення багатофункціональних й динамічних клієнтів веб-застосунків та сховища даних за допомогою React, навчитесь отримувати дані за допомогою REST та GraphQL, а також тестувати свої проекти на React.

Про автора

Адам Фрімен (Adam Freeman) – досвідчений ІТ-фахівець, який обіймав керівні посади в ряді компаній, останнім часом працював технічним та операційним директором глобального банку. Зараз на пенсії, він присвячує свій час писанню та бігу на довгі дистанції.

React Native for Mobile Development: Harness the Power of React Native to Create Stunning iOS and Android Applications. Akshat Paul, Abhishek Nalwaya

React Native for Mobile Development: Harness the Power of React Native to Create Stunning iOS and Android Applications

Akshat Paul, Abhishek Nalwaya
2019253 ст.
Англійська Для початківцівДля досвідчених React
Подробиці

React Native – один з популярних фреймворків для мобільної розробки, що пропонує спосіб розробки додатків як для iOS, так і для Android одночасно. Дана книга охоплює обидві платформи, щоб допомогти вам створювати приголомшливі програми React Native.

Книга ознайомить вас з основними концепціями React, такими як Virtual DOM, односторонні потоки даних, props і state, а також налаштуванням React Native. Далі ви дізнаєтесь про шаблони проєктування та нові парадигми програмування, такі як Flux та Redux, опануєте створення користувацького інтерфейсу (UI) з допомогою Flexbox, навігацію з React Navigation, кілька критичних компонентів UI (touchable highlight, listview, scrollview), комунікацію з серверами та побудову нативного мосту. Навчитесь писати тести за допомогою Jest та надсилати свою заявку в Apple App Store і Google Play Store.

Книга буде корисною будь-кому, хто має досвід роботи з JavaScript і хоче створювати власні мобільні програми нею, але є початківцями у React Native або ReactJS.

Про авторів

Акшат Пол (Akshat Paul) – архітектор програмного забезпечення та автор книг. Також є досвідченим технічним рецензентом для книг на теми React, React Native і Microservices від провідних видавців. Має великий досвід у DevOps, мобільній та веб-розробці. Часто виступає на конференціях і мітапах про різні технології. Він був запрошеним доповідачем на React Native Conference EU, Devops@scale Amsterdam, TheDevTheory Conference, RubyConfIndia та #inspect-RubyMotion Conference Brussels.

Абхішек Налвая (Abhishek Nalwaya) є автором трьох книг, а також був доповідачем на багатьох конференціях і зустрічах, зокрема RubyConf India та конференції RubyMotion. Має великий досвід у DevOps, Web та мобільних розробках.

React 18 Design Patterns and Best Practices. Carlos Santana Roldan

React 18 Design Patterns and Best Practices

Carlos Santana Roldan
2023524 ст.
Англійська Для досвідчених React
Подробиці

React одна з найпопулярніших бібліотек для створення користувацьких інтерфейсів (UI), що швидко працює завдяки ефективній роботі з  DOM. Для того, щоб скористатись усіма перевагами цієї бібліотеки JavaScript та її компонентів добре мати простий та зрозумілий посібник, що навчить максимально використовувати її можливості.

Книга "React 18 Design Patterns and Best Practices" допоможе вам ефективно використовувати React, щоб зробити свої додатки більш гнучкими, простішими в обслуговуванні та підвищити їхню продуктивність, водночас значно покращуючи робочий процес. Четверте видання, оновлене для забезпечення ефективнішого навчання та містить нову інформацію про найкращі практики й вдосконалену структуру тем, для вашого інструментарію розробника.

Автор поділив книгу на три частини, де перша охоплює основи патернів React, друга поглиблюється у роботу React, а третя зосереджується на практичному застосуванні. Разом зі спеціальною главою про TypeScript, архітектурою MonoRepo і безліччю нових доповнень, які досліджують новітні можливості React 18 і Node 19, всі зразки коду були оновлені, щоб відобразити останню версію React. Після закінчення цієї книги ви зможете ефективно створювати та розгортати реальні веб-додатки під React.

Книга рекомендована для розробників що хочуть покращити свої навички роботи з React, вивчаючи ключові шаблони проєктування та найкращі практики розробки додатків у реальному світі, та мають попередній досвід JavaScript і React.

Про автора

Карлос Сантана Ролдан (Carlos Santana Roldan) – senior веб-розробник із понад 16-річним досвідом. Зараз працює головним інженером в APM Music. Засновник JS Education, де навчає людей веб-технологіям, таким як React, Node.js, JavaScript і TypeScript.

Spring Boot with React and AWS: Learn to Deploy a Full Stack Spring Boot React Application to AWS. Ravi Kant Soni, Namrata Soni

Spring Boot with React and AWS: Learn to Deploy a Full Stack Spring Boot React Application to AWS

Ravi Kant Soni, Namrata Soni
2021236 ст.
Англійська Для досвідчених JavaReactCloud technologies
Подробиці

Spring Boot with React and AWS: Learn to Deploy a Full Stack Spring Boot React Application to AWS описує Amazon Web Services (AWS), деякі його ключові сервіси, такі як EC2, Elastic Beanstalk, Amazon RDS та Amazon Route 53, демонструє як створити обліковий запис AWS, сервер, додаток HelloWorld JSP, WAR-файл з допомогою Maven та завантажити файл в Elastic Beanstalk. Далі ви навчитеся розгортати Spring Boot REST API в AWS за допомогою Elastic Beanstalk, що дасть вам можливість створити та розгорнути програму Spring Boot, ознайомитесь з Amazon RDS, операціями CRUD в додатку Spring Boot та дізнаєтесь як розгорнути додаток Spring Boot, який працює з MySQL в AWS. Наприкінці ознайомитесь з основними компонентами для розробки односторінкового додатку з використанням React як інтерфейсу для використання API, наданого серверною програмою, налаштуєте середовище для розробки програми React і попрацюєте з S3 в AWS, де й розгорнете програму React.

Дана книга підійде програмістам з досвідом розробки у Java, Spring Boot та React, які бажають навчитися розгортати повний стек додатку Spring Boot React на AWS за допомогою сервісів AWS Elastic Beanstalk та S3.

Про авторів

Раві Кант Соні (Ravi Kant Soni) – провідний фул стек інженер з більш ніж 11-річним досвідом у галузі IT, AWS Certified Solutions Architect. Раві має досвід у розробці програмного забезпечення, проектуванні ПЗ, архітектурі систем, програмуванні застосунків та автоматизації тестування. Має ступінь бакалавра з інформаційних наук та інженерії з Reva University, Бангалор, і навчався в Bal Vikash Vidyalaya, Сасарам і Біхарі (Індія). Також він є поважним членом Ради досліджень у школі обчислювальної техніки та інформаційних технологій REVA University у Бангалорі.

Намраті Соні (Namrata Soni) – розробник веб-додатків-самоучка, що захоплюється красивими і інтерактивними інтерфейсами користувача (UI). Має ступінь в галузі комп'ютерних наук з Sagar Institute of Science & Technology, Бхопал; і навчалася в школі Bal Vikash Vidyalaya, Сасарам і Біхарі (Індія). Вона любить чистий та добре протестований код, великий прихильник відкритого коду та насолоджується вивченням чогось нового. Зараз працює з React та Node.js, щоб створювати сучасні додатки JavaScript.

PHP and MySQL Web Development. Luke Welling, Laura Thomson

PHP and MySQL Web Development

Luke Welling, Laura Thomson
2016688 ст.
Англійська Для початківцівДля досвідчених PHPSQL / DBA
Подробиці

PHP and MySQL Web Development навчить вас, як за допомогою технологій з відкритим кодом, створювати інтерактивні веб-програми, від найпростішої форми замовлення до складних безпечних веб-програм.

Прочитавши книгу, ви зрозумієте як використання PHP та MySQL дозволяє зробити сайти динамічними, розберетесь в аспектах безпеки та аутентифікації, їх реалізації за допомогою PHP та MySQL, дізнаєтесь про інтеграцію фронтенду та бекенду, розглядаючи JavaScript та його роль у додатку. Книга містить безліч реальних прикладів, починаючи зі вступу, що будуть корисні у вашій розробці, а наприкінці автори демонструють процес проєктування, планування та створення декількох проєктів: аутентифікація та персоналізація користувача, електронна пошта на основі вебу, інтеграція соціальних мереж та корзина для інтернет магазину. П’яте видання оновлено, переглянуто та розширено, для демонстрації розробки PHP у версіях 5.6 і 7, а також функцій, представлених в останніх стабільних релізах MySQL.

Книга підійде для тих, хто прагне удосконалити свої знання PHP і MySQL для створення великого або комерційного веб-сайту, а також буде корисною навіть для початківців, оскільки у ній, хоч і коротко, але пояснюються усі базові поняття.

Про авторів

Лаура Томсон (Laura Thomson) – директор з розробки корпорації Mozilla. Раніше була директором OmniTI і Tangled Web Design, а також працювала в університеті RMIT і Boston Consulting Group. Має ступінь бакалавра прикладних наук (комп’ютерні науки) та ступінь бакалавра інженерії (інженерія комп’ютерних систем) з відзнакою.

Люк Веллінг (Luke Welling) – інженер-програміст, що регулярно виступає на теми з відкритим кодом і веб-розробкою на таких конференціях, як OSCON, ZendCon, MySQLUC, PHPCon, OSDC і LinuxTag. Він працював у OmniTI, у компанії веб-аналітики Hitwise.com, у постачальника баз даних MySQL AB і як незалежний консультант у Tangled Web Design. Викладає інформатику в університеті RMIT у Мельбурні, Австралія, і має ступінь бакалавра прикладних наук (інформатика).

Practical Laravel: Develop clean MVC web applications. Daniel Correa, Paola Vallejo

Practical Laravel: Develop clean MVC web applications

Daniel Correa, Paola Vallejo
2022177 ст.
Англійська Для початківцівДля досвідчених PHP
Подробиці

Practical Laravel: Develop clean MVC web applications розкриває роботу та функціональні можливості фреймворку веб-додатків на мові PHP – Laravel. На прикладі створення онлайн-магазину, автори демонструють прості й складні концепції фреймворку та використання його можливостей для реалізації додатків у реальному середовищі. Окрім Laravel, книга допоможе зрозуміти, як писати зрозумілі, підтримувані, зручні у використанні та структуровані додатки.

Читаючи короткі, але прямі до суті пояснення, ви дізнаєтесь про проєктування та реалізацію додатків з використанням Laravel, застосування стратегій чистого коду, забезпечення відповідності між кодом та архітектурними діаграмами, використання стандартів написання коду, реалізацію панелей адміністратора, навчитесь розробляти адаптивні інтерфейси користувача, зберігати інформацію в базах даних, перевіряти правдивість даних, та розгортати додатки в хмарі.

Книга найкраще підійде веб-розробникам або програмістам, які хочуть вивчити Laravel, проте досвідчені розробники фреймворку також можуть переглянути попередні концепції та вивчити нові стратегії написання чистого коду.

Про авторів

Даніель Корреа (Daniel Correa) – дослідник та розробник програмного забезпечення. Має ступінь доктора філософії з комп'ютерних наук, зараз є професором в Університеті EAFIT в Колумбії. Він зацікавлений у програмних архітектурах, фреймворках (таких як Laravel, Django, Nest, Express, Vue, React, Angular та багато інших), веб-розробці та чистому коді. Даніель дуже активний у Twitter. Він ділиться порадами щодо розробки програмного забезпечення та робить огляди книг з інженерії програмного забезпечення.

Паола Вальєхо (Paola Vallejo) є професором і дослідником в Університеті EAFIT в Колумбії. Вона цікавиться програмними архітектурами, принципами проєктування програмного забезпечення, патернами проєктування програмного забезпечення та чистим кодом.

Laravel: Up & Running. Matt Stauffer

Laravel: Up & Running

Matt Stauffer
2023559 ст.
АнглійськаРосійська Для початківців PHP
Подробиці

Laravel: Up & Running допомагає зрозуміти основні концепції Laravel, надає розробникам високорівневий огляд і конкретні приклади того, що їм потрібно знати, щоб працювати з будь-яким Laravel-кодом та будь-якою функціональністю і підсистемою Laravel.

Laravel – фреймворк для швидкої розробки додатків і його екосистема інструментів дозволяють швидко створювати нові сайти та додатки за допомогою чистого, читабельного коду. Автор спершу знайомить читача з основними компонентами фреймворку, а вже потім із більш специфічними особливостями. Книга дозволяє зануритись у blade, що є потужним інструментом для створення користувацьких шаблонів в Laravel, інструменти для збору, перевірки, нормалізації та фільтрації даних, наданих користувачем, Eloquent ORM для роботи з базами даних додатків, висвітлює роль об'єкта запиту Illuminate у життєвому циклі додатків, PHPUnit, Mockery та Dusk для тестування PHP-коду, ознайомлює з інструментами для написання JSON та RESTful API, інтерфейсами для доступу до файлової системи, сесій, куки, кешу та пошуку, а також інструментами для реалізації черг, завдань, подій та публікації подій WebSocket.

У третьому виданні приклади приведені у відповідність до Laravel 10 та додано Breeze, Jetstream, Fortify, Vite та багато іншого. В кінці кожної глави, де це доречно, є секція, що показує, як написати тести для функцій, описаних у главі та коротке резюме вищесказаного.

Про автора

Метт Стауффер (Matt Stauffer) є генеральним директором і співзасновником Tighten. Ведучий подкасту Laravel, автор книги O’Reilly Laravel: Up and Running, автор посібників, а також частий доповідач на конференціях.

PHP and MySQL Web Development: A Beginner’s Guide. Marty Matthews

PHP and MySQL Web Development: A Beginner’s Guide

Marty Matthews
2014592 ст.
Англійська Для початківців PHPSQL / DBA
Подробиці

PHP and MySQL Web Development: A Beginner’s Guide стане у нагоді тим, хто вже займався створенням веб-сайтів з використанням HTML, CSS, ймовірно, JavaScript та хоче додати більше можливостей взаємодії з користувачем за допомогою кращої обробки форм, більшої легкості переміщення інформації між сторінками та повністю реляційної бази даних за допомогою PHP та MySQL.

Однак, книга чудово підійде навіть тим, хто лише починає знайомитись з веб-програмуванням, оскільки від початку закладає базу, демонструючи створення статичних веб-сторінок за допомогою HTML5, ознайомлює з використанням CSS, JavaScript, шаблонів для застосування загальних функцій та форматування на ряді веб-сторінок. Потім книга заглиблюється у PHP, включаючи те, як він використовується з HTML, його структуру, оператори контролю, масиви та функції, а також його використання з формами. Після розглядається MySQL і мова SQL загалом: основні характеристики мови, набір команд, ключові слова, оператори та функції. В кінці автор демонструє, як PHP і MySQL поєднуються з HTML, CSS і JavaScript.

Книга містить безліч практичних прикладів, вправ та тестів для перевірки та засвоєння отриманих знань, а також завершується створенням двох веб-сайтів, які можуть бути використані, як шаблони для створення власних веб-сторінок з динамічним вмістом.

Про автора

Марті Метьюз (Marty Matthews) – "грався" з першими мейнфрейм-комп'ютерами, і ніколи не втрачав своєї захопленості комп'ютерами, від тих часів до останніх планшетів і смартфонів. Він був як програмістом так і президентом компанії з розробки програмного забезпечення. Протягом всього часу він працював над тим, щоб залучати інших до себе та допомагати їм якнайкраще використовувати всі можливості комп’ютерів. З цією метою Марті написав понад 80 книг з програмування та обчислювальної техніки, багато з яких стали бестселерами та отримали багато похвал.

PHP 8 Basics: For Programming and Web Development. Gunnard Engebreth, Satej Kumar Sahu

PHP 8 Basics: For Programming and Web Development

Gunnard Engebreth, Satej Kumar Sahu
2022356 ст.
Англійська Для початківців PHP
Подробиці

Ця книга створена з метою допомогти початківцям і майбутнім розробникам PHP вивчити нові функції, додані до версії PHP 8, і показати, наскільки легкою, гнучкою та потужною може бути розробка нових веб-сайтів і програм. Автори розкривають усі основні поняття PHP, такі як типи даних, функції, регулярні вирази, обробка і перевірка форм, сеанси, файли cookie й фільтри, надають основну інформацію про ООП, його класи та об'єкти, демонструючи все на багатьох прикладах. Також ви дізнаєтесь про те, як використовувати бази даних MySQL, чому та як використовувати фреймворки, на прикладі Symfony та Laravel.

Книга написана для новачків, проте рекомендується мати попередній досвід веб-розробки та роботи з БД.

Про авторів

Гуннар Енгебрет (Gunnard Engebreth) – почав програмувати в 11 років і швидко пристосувався до швидкозмінюючогося технологічного світу. Займався у сфері ansi/demo, Visual Basic, а коли WWW з'явився в Атланті, швидко приєднався до гонки за веб-ресурсами. Завдяки розмаїттю вмінь у HTML, PERL та Linux, у 20 років отримав повноцінну посаду системного адміністратора у Activegrams/Silverpop. Протягом кар'єри переїздив по ІТ промислу від SAN/NAS зберігання в IBM до спеціальних сайтів WordPress для маркетингових компаній, але одне залишилося незмінним - пристрасть до навчання і вирішення проблем.

Сатедж Кумар Саху (Satej Kumar Sahu) працює на посаді старшого архітектора програмного забезпечення в Boeing. Він є великим прихильником технологій, людей та природи. Він вважає, що кожен з нас має можливість зробити цей світ кращим за допомогою технологій та обдуманого прийняття рішень.

Програмування мовою PHP. Олексій Васильєв

Програмування мовою PHP

Олексій Васильєв
2022368 ст.
УкраїнськаРосійська Для початківців PHP
Подробиці

Дана книга написана для ознайомлення та вивчення простої, красивої, елегантної та деякою мірою особливої мови програмування PHP, яку використовують для створення сайтів та веб-додатків. Цей посібник буде корисним для новачків, студентів, а також усіх, хто захоплюється програмуванням та сучасними інформаційними технологіями.

Автор логічно та структуровано подає усю інформацію, необхідну для опанування мови PHP, від основ та середовища розробки до синтаксичних конструкцій та підходів, що використовуються у PHP. У книзі ви знайдете все про змінні та типи даних, керуючі інструкції, масиви та функції, посилання, константи, глобальні та статичні змінні, освоїте принципи ООП, дізнаєтесь про спадкування, класи та інтерфейси. Крім того книга містить безліч прикладів, що ефективніше допоможуть засвоїти матеріал, та дозволить створювати власні проєкти на PHP.

Про автора

Васильєв Олексій Миколайович – доктор фізико-математичних наук, професор кафедри теоретичної фізики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Автор книг з програмування та математичного моделювання. Сфера наукових інтересів: фізика рідин та рідких кристалів, синергетика, біофізика, економіка та математична лінгвістика.

Kali Linux Penetration Testing Bible. Gus Khawaja

Kali Linux Penetration Testing Bible

Gus Khawaja
2021496 ст.
АнглійськаРосійська Для початківцівДля досвідчених Cyber Security
Подробиці

Kali Linux Penetration Testing Bible – це практичний і методичний посібник із тестування на проникнення за допомогою Kali, дистрибутиву Linux, що використовується професіоналами в області кібербезпеки по всьому світу. Книга описує все, що потрібно знати про інструменти та техніки, які використовують хакери, для отримання доступ до систем, схожих на ваші, відтак дасть змогу встановлювати надійний захист для своїх віртуальних активів.

Прочитавши книгу, ви навчитесь будувати сучасне середовище за допомогою Docker, ознайомитесь з основами мови bash в Linux, зможете використовувати різноманітні ефективні техніки для пошуку вразливостей (OSINT, Network Scan та інші), аналізувати свої знахідки, виявляти помилкові спрацювання, розберетесь у складних темах, як-от переповнення буфера, lateral movement та privilege escalation, дізнаєтесь про сучасну безпеку веб-додатків – Secure SDLC, як автоматизувати тестування на проникнення з використанням Python та застосовувати практичні та ефективні робочі процеси пентестування.

Про автора

Гас Хаваджа (Gus Khawaja) – експерт у галузі безпеки додатків та тестування на проникнення. Він є консультантом з кібербезпеки в Монреалі, Канада, і має великий досвід роботи з організаціями щодо захисту їх активів від кібератак. Автор публікацій та онлайн-викладач у галузі кібербезпеки.

The Linux Programming Interface: A Linux and UNIX System Programming Handbook. Michael Kerrisk

The Linux Programming Interface: A Linux and UNIX System Programming Handbook

Michael Kerrisk
20101552 ст.
АнглійськаРосійська Для початківцівДля досвідчених SysAdmin
Подробиці

У цій книзі описано інтерфейс програмування Linux – системні виклики, бібліотечні функції та інші низькорівневі інтерфейси, що надає Linux, та використовуються, прямо чи опосередковано, кожною програмою, що запускається в Linux. Вони дозволяють застосункам виконувати завдання, такі як введення/виведення файлів, створення та видалення файлів і каталогів, створення нових процесів, запуск програм, встановлення таймерів, забезпечення взаємодії між процесами та потоками, що працюють на тому самому комп'ютері та з'єднаними через мережу.

Книга охоплює повний опис функцій програмування, які є специфічними для Linux, таких як epoll, inotify, capabilities, extended attributes, i-node flags, системний виклик clone(), файлова система /proc та деталі щодо виконання введення/виведення файлів, обробки сигналів, таймерів, потоків, динамічних бібліотек, взаємодії між процесами та сокетів. Разом з тим, акцент на стандартах UNIX (POSIX.1-2001/SUSv3 і POSIX.1-2008/SUSv4) робить її однаково цінною й для програмістів, які працюють на інших платформах UNIX.

Більшість розділів книги підсумовуються набором вправ, частина яких пропонує різні експерименти з використанням наявних прикладних програм, інші, запитання, що стосуються концепцій, обговорених у розділі, а деякі вимагають написання програм, реалізуючи матеріали розділу, для закріплення теоретичних знань.

Про автора

Майкл Керріск (Michael Kerrisk) – програміст, тренер і письменник, що народився в Новій Зеландії, проживає в Мюнхені, і займається програмуванням і використанням різних систем UNIX з 1987 року, а з кінця 1990-х зосереджується переважно на Linux. З 2004 року розробник проєкту man-pages Linux, який документує API програмування бібліотек Linux і GNU C. В рамках цієї роботи активно взаємодіє зі спільнотою розробників Linux, забезпечуючи тестування та огляд змін в API ядра Linux-користувача. Є автором та викладачем навчальних курсів з системного програмування в середовищі Linux/UNIX та суміжних областей, що базуються на багатьох роках навчання та програмування, а також на довгостроковому і тісному спілкуванні з API UNIX та Linux.

Linux Pocket Guide: Essential Commands. Daniel J. Barrett

Linux Pocket Guide: Essential Commands

Daniel J. Barrett
2024300 ст.
Англійська Для початківців SysAdmin
Подробиці

Linux Pocket Guide: Essential Commands – це незамінний помічник для будь-якого користувача ОС Linux. Тут коротко та чітко розглядаються важливі та корисні аспекти, для ефективної роботи з операційною системою Linux, без заглиблення у її внутрішню роботу. Основна увага у книзі приділена важливим командам, таким як ls (перелік файлів), grep (пошук тексту), mplayer (відтворення аудіо- та відеофайлів) та df (вимірювання вільного місця на диску).

Четверте видання зазнало певної реорганізації розділів про поняття, файли, базове адміністрування системи, мережу тощо, для зрозумілішого та лаконічнішого викладення матеріалу. Також воно містить 50 нових, корисних та необхідних команд, наприклад git і svn для керування версіями, split і column для маніпулювання текстом, pandoc і ffmpeg для перетворення файлів, snap і flatpak для керування пакетами, mdadm, lvcreate і zfs для для вишуканого керування сховищем, gpg для шифрування та багато інших. Разом з тим, застарілі команди, чи ті що більше не використовуються (write і finger, ftp і т.д) замінені на відповідні команди для сучасних систем Linux.

Про автора

Деніел Дж. Барретт (Daniel J. Barrett) занурений в Інтернет-технології з 1985 року. Зараз Ден працює у сфері програмного забезпечення, раніше був системним адміністратором Linux, викладачем університету, веб-дизайнером і гумористом. Також він пише про технічні/комп’ютерні теми з початку 1990-х років, включаючи Linux, MediaWiki, MacOS і комп’ютерну безпеку.

How Linux Works: What Every Superuser Should Know. Brian Ward

How Linux Works: What Every Superuser Should Know

Brian Ward
2021464 ст.
АнглійськаРосійська Для початківців DevOpsSysAdmin
Подробиці

How Linux Works – книга, що дозволяє ознайомитись з усіма тонкощами роботи Linux, від того як працює ядро до користувацького простору. Вона розділена на 3 основні частини. Перша – вступна, дає загальне поняття про систему та практичний досвід з деякими інструментами, що будуть вам корисні протягом усього користування Linux. Далі буде розглянуто кожну частину системи детальніше, від керування пристроями до конфігурації мережі, слідуючи загальному порядку запуску системи. Наприкінці демонструються деякі компоненти працюючої системи, певні поняття про інструменти та навички, що необхідні програмістам.

Третє видання містить нові розділи та теми, що набули популярності з моменту публікації другого видання, такі як віртуалізація, контейнери, Logical Volume Manager, journald і IPv6. Книга буде корисною системним адміністраторам, програмістам, спеціалістам із захисту інформації, а також усім, хто вивчає або хоче вивчити Linux максимально швидко та ефективно.

Про автора

Брайан Уорд (Brian Ward) працює з Linux з 1993 року. Він є автором декількох книг, зокрема The Linux Kernel HOWTO, The Book of VMware (No Starch Press) і The Linux Problem Solver (No Starch Press).

The Unix Programming Environment. Brian W. Kernighan, Rob Pike

The Unix Programming Environment

Brian W. Kernighan, Rob Pike
2015368 ст.
АнглійськаРосійська Для початківцівДля досвідчених SysAdmin
Подробиці

The UNIX Programming Environment є введенням у програмне оточення UNIX і адресовано тим, хто хоче навчитися програмувати за допомогою всіх тих інструментів, які постачаються з операційною системою. У книзі розглядається вхід до системи, робота з файлами (cat, mv, cp, rm) та каталогами (cd, mkdir, ...), основи оточення (змінні, маски), фільтри (grep, sed, awk), програмування оболонки (цикли , сигнали, аргументи, стандартне введення виведення), введення в системні виклики (read, write, open, creat, ...), введення в програмування з використанням lex, yacc і make, робота з документацією за допомогою troff, tbl і eqn.

Після завершення книги, читачі отримають розуміння не лише того, як використовувати систему, її компоненти та програми, а й те, як вони вписуються в загальне середовище.

Про авторів

Браян Вілсон Керніган (Brian Wilson Kernighan) – комп’ютерний науковець, який працював у Bell Labs разом із творцями Unix Кеном Томпсоном і Деннісом Річі та зробив великий внесок у Unix.

Роб Пайк (Rob Pike) – працює в Дослідницькому центрі комп’ютерної науки в Bell Laboratories, Lucent Technologies. Він був провідним архітектором і розробником операційних систем Plan 9 і Inferno. Його дослідження зосереджено на програмному забезпеченні, яке полегшує людям написання програмного забезпечення.

The Linux Command Line: A Complete Introduction. William Shotts

The Linux Command Line: A Complete Introduction

William Shotts
2019504 ст.
АнглійськаРосійська Для початківців SysAdmin
Подробиці

Книга "The Linux Command Line" проведе вас від перших натискань клавіш у терміналі до написання повноцінних програм у Bash, найпопулярнішому інтерпретаторі командного рядка для Linux. Читаючи книгу ви навчитесь навігації по файловій системі, налаштуванню оточення, ланцюгу команд, використанню регулярних виразів для пошуку тощо.

Короткі та зрозумілі глави цієї книги продемонструють вам, як створювати й видаляти файли, директорії та символічні посилання, адмініструвати систему, разом з налаштуванням мережі, встановленням пакетів та управлінням процесами, розкажуть як використовувати стандартний ввід і вивід, перенаправлення і канали передачі даних, редагувати файли за допомогою найпопулярнішого текстового редактора – Vi, навчать писати скрипти оболонки для автоматизації рутинних або нудних задач, обрізати та обробляти тексти за допомогою команд cut, paste, grep, patch та sed.

Після прочитання книги, ви зможете вільно та впевнено використовувати командний рядок та зрозумієте наскільки природним та логічним є цей спосіб взаємодії з комп'ютером.

Про автора

Вільям Е. Шоттс молодший (William E. Shotts, Jr) – професіонал у сфері програмного забезпечення та завзятий користувач Linux протягом понад 15 років. Він має великий досвід у розробці програмного забезпечення, включаючи технічну підтримку, контроль якості та документацію. Він також є творцем LinuxCommand.org, сайту про навчання та просування Linux, де представлені новини, огляди та широка підтримка використання командного рядка Linux.

Operating Systems Design and Implementation. Andrew S. Tanenbaum, Albert S. Woodhull

Operating Systems Design and Implementation

Andrew S. Tanenbaum, Albert S. Woodhull
20061080 ст.
Англійська Для початківців SysAdmin
Подробиці

Operating Systems Design and Implementation – книга, що ідеально підходить для введення в поняття комп’ютерних операційних систем. Вона докладно охоплює всі основні принципи, такі як процеси, міжпроцесне спілкування, семафори, монітори, передача повідомлень, алгоритми планування, введення/виведення даних, взаємоблокування, драйвери пристроїв, управління пам'яттю, алгоритми сторінкової організації, проектування файлової системи, безпеку та захисні механізми. Крім того, розглядається конкретна операційна система – MINIX 3 – UNIX-сумісна операційна система, про яку надано детальний опис та навіть вихідний код для вивчення, що дозволить вам не тільки засвоїти принципи, але і побачити, як вони застосовуються на практиці в реальній операційній системі.

Третє видання суттєво відрізняється від двох інших, насамперед новою версією системи – MINIX 3, що в багатьох ключових аспектах принципово відрізняється від попередньої. Крім того, практично всі матеріали про принципи було переглянуто, та додано багато нового.

Про авторів

Ендрю Стюарт Таненбаум (Andrew S. Tanenbaum) — американський вчений з інформатики та почесний професор інформатики в Університеті Vrije, Амстердам, Нідерланди. Найбільш відомий як автор MINIX, безкоштовної Unix-подібної операційної системи для навчання, а також як автор підручників з інформатики. Свою викладацьку роботу він вважає найважливішою. З 2004 року він керує Electoral-vote.com, веб-сайтом, присвяченим аналізу даних опитувань під час федеральних виборів у Сполучених Штатах.

Альберт Вудхалл (Albert S. Woodhull) багато років був викладачем Школи природничих наук Гемпширського коледжу, Амгерст, Массачусетс. Він викладав в Массачусетському університеті та Сміт-коледжі в США, а також неодноразово був запрошеним викладачем в університетах Нікарагуа, підтриманий у двох із цих візитів грантами Фулбрайта. Він також працював системним адміністратором комп’ютерів і мереж в Массачусетському університеті. Отримав ступінь бакалавра (B.S.) з Массачусетського технологічного інституту (M.I.T.) та ступінь доктора філософії (Ph.D.) з Університету Вашингтона.

UNIX and Linux System Administration Handbook. Evi Nemeth, Garth Snyder, Trent Hein, Ben Whaley, Dan Mackin

UNIX and Linux System Administration Handbook

Evi Nemeth, Garth Snyder, Trent Hein, Ben Whaley, Dan Mackin
20171232 ст.
АнглійськаРосійська Для початківцівДля досвідчених DevOpsSysAdmin
Подробиці

UNIX and Linux System Administration Handbook – детальний посібник зі встановлення, налаштування та підтримки будь-якої Unix чи Linux системи, зокрема й тих, які забезпечують базову Інтернет та хмарну інфраструктури. Книга охоплює усі аспекти системного адміністрування, включаючи ефективні методи керування пам'яттю, проектування та керування мережами, електронну пошту, веб-хостинг, створення сценаріїв, керування конфігураціями програмного забезпечення, віртуалізацію, DNS, безпеку, керування провайдерами IT-послуг, аналіз продуктивності тощо.

Автори розглянули хмарні платформи, методологію DevOps, безперервне розгортання, контейнерізацію, моніторинг і багато інших важливих тем. Книга також надає інформацію про останні версії таких операційних систем, як Ubuntu Linux, OpenSUSE Linux, Red Hat Enterprise Linux, Oracle America SolarisTM, HP HP-UX та IBM AIX.

Про авторів

Еві Немет (Evi Nemeth) – була інженером, письменницею та викладачем, відомою своїм досвідом у сфері адміністрування комп’ютерних систем та мереж. Вона викладала та наставляла студентів інформатики в Університеті Колорадо в Боулдері, була запрошеним викладачем Дартмутського коледжу та Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, а також допомогла запровадити Інтернет-технології в країнах, що розвиваються, завдяки своїй роботі з Internet Society та ООН.

Гарт Снайдер (Garth Snyder) працював у NeXT і Sun, отримав ступінь бакалавра інженерії в коледжі Свортмор, а також ступінь доктора медицини та магістра ділового адміністрування в Рочестерському університеті.

Трент Р. Хайн (Trent R. Hein) – співзасновник і Co-CEO Rule4. Трент визнаний одним із провідних світових експертів у сфері кібербезпеки та автоматизації інфраструктури. Отримав ступінь бакалавра комп’ютерних наук в Університеті Колорадо.

Бен Уейлі (Ben Whaley) – штатний інженер-програміст у Chime Financial. Раніше був головним інженером-програмістом у Gruntwork.io та засновником консалтингової компанії WhaleTech, яка займається хмарною архітектурою, розробкою програмного забезпечення та автоматизацією систем. Активний член спільноти Amazon Web Services, технічний письменник та оратор.

Ден Макін (Dan Mackin) – отримав ступінь бакалавра електротехніки та комп’ютерної інженерії в Університеті Колорадо в Боулдері. Він застосовує Linux та інші технології з відкритим вихідним кодом не лише у своїй повсякденній роботі, але й для проектів з автоматизації, моніторингу та збору метеорологічних показників вдома.

SQL in 10 Minutes a Day, Sams Teach Yourself. Ben Forta

SQL in 10 Minutes a Day, Sams Teach Yourself

Ben Forta
2019306 ст.
АнглійськаРосійська Для початківців SQL / DBA
Подробиці

SQL in 10 minutes a day орієнтована на розробників, які програмують на мовах С/С++, Objective C, .NET, Java, PHP, Python чи будь-якій іншій мові програмування, користувачів клієнтських додатків, таких як користувачі Word, яким потрібно здійснити злиття даних з базою даних, користувачів звітів, які потребують отримати інформацію з корпоративних сховищ даних, а також усіх, хто потребує маніпулювати та взаємодіяти з базами даних, але не працює з ними за основною спеціальністю.

Оскільки книга має специфічну аудиторію, вона була розроблена з врахуванням відмінностей і починається з операції SELECT в SQL, а потім додається фільтрація, сортування тощо. Створення таблиць, робота з різними типами даних, застосування обмежень, використання збережених процедур й тригерів та інше пояснюються чітко і методично, невеликими частинами. Автор акцентує увагу на швидкому виконанні завдань та вирішенні проблем, щоб допомогти вам бути максимально продуктивними з будь-яким інструментом чи середовищем, яке ви використовуєте.

5-е видання містить додаткові приклади та поради, охоплює кілька більш складних тем, а також контент, що стосується IBM DB2 (включаючи DB2 в хмарі), Microsoft SQL Server (включаючи SQL Server Express), MariaDB, MySQL, Oracle (включаючи Oracle Express і прекрасний Oracle Live SQL), SQLite і PostgreSQL. Крім того, більшість уроків завершуються контрольними запитаннями, які допоможуть вам попрактикуватися та освоїти SQL.

Про автора

Бен Форта (Ben Forta) – старший директор Adobe з освітніх ініціатив і має три десятиліття досвіду роботи в комп’ютерній індустрії у сфері розробки продуктів, підтримки, навчання та маркетингу продуктів. Має значний досвід у проектуванні та розробці баз даних, реалізував бази даних для кількох дуже успішних комерційних програм і веб-сайтів, а також є постійним лектором і колумністом з розробки додатків та Інтернет-технологій.

Learning SQL: Generate, Manipulate, and Retrieve Data. Alan Beaulieu

Learning SQL: Generate, Manipulate, and Retrieve Data

Alan Beaulieu
2020377 ст.
АнглійськаРосійська Для початківців SQL / DBA
Подробиці

Книга допомагає розробникам швидко освоїти SQL для написання програм баз даних, виконання адміністративних завдань і створення звітів, починаючи зі вступу в мову SQL, вивчення основ та поступово переходячи до деяких більш складних її можливостей. У книзі ви знайдете інформацію про витоки мови SQL, створення та наповнення баз данних, розглянете основи запитів, фільтрацію, запити до кількох таблиць та роботу з наборами даних, вивчите про генерацію, маніпуляцію та перетворення даних, групування та агрегати, підзапити, транзакції, метадані тощо. Також демонструється робота з дуже великими базами даних та як запитувати дані в нереляційних базах даних.

Кожен розділ представляє самостійний урок про ключову концепцію або техніку SQL з використанням численних ілюстрацій, анотованих прикладів та вправ для відпрацювання отриманих навичок.

Про автора

Алан Больє (Alan Beaulieu) займається розробкою та створенням спеціальних баз даних понад 30 років. Він керує власним консалтинговим бізнесом, який спеціалізується на проектуванні, розробці та налаштуванні продуктивності дуже великих баз даних, переважно у секторі фінансових послуг. Має ступінь бакалавра інженерії Корнельського університету.

T-SQL Fundamentals. Itzik Ben-Gan

T-SQL Fundamentals

Itzik Ben-Gan
2023608 ст.
Англійська Для початківцівДля досвідчених SQL / DBA
Подробиці

Книга "T-SQL Fundamentals" дозволить початківцям ознайомитись з основними принципами Transact-SQL та навчитись писати правильний та надійний код для запитів і модифікацій даних з використанням сучасних технологій обробки даних від Microsoft, включаючи SQL Server 2022, Azure SQL Database та Azure SQL Managed Instance. Вона не тільки вчить синтаксису, але також занурюється в основну логіку та теорію T-SQL, і хоча й спрямована на новачків, вона виходить за межі базового рівня й час від часу охоплює складні теми, що забезпечує повноту розуміння T-SQL.

Спочатку автор надає теоретичну основу запитів і програмування T-SQL, відомості про створення таблиць і визначення цілісності даних. Далі він проходить основні теми, включно з логічною обробкою запитів, запитами з однієї таблиці, з'єднаннями, підзапитами, виразами таблиць, операторами наборів даних, аналізом даних, модифікацією даних, тимчасовими таблицями, транзакціями й паралельністю. Насамкінець надається короткий огляд програмованих об’єктів.

Книга містить безліч прикладів та вправ, що допоможуть краще засвоїти матеріал та вміти застосовувати свої знання на практиці, та буде корисною навіть для досвідчених спеціалістів.

Про автора

Іцік Бен-Ган (Itzik Ben-Gan) – наставник і співзасновник SolidQ. MVP Microsoft Data Platform з 1999 року, проводив численні навчальні заходи по всьому світу, присвячені запитам T-SQL, налаштуванню запитів і програмуванню. Автор кількох книг про T-SQL, безлічі статей для SQL Server Pro, а також статтей та офіційних документів для MSDN і The SolidQ Journal. Доповіді Іціка включають Tech-Ed, SQL PASS, SQL Server Connections, презентації для різних груп користувачів SQL Server та події SolidQ.

The Site Reliability Workbook: Practical Ways to Implement SRE. Betsy Beyer, Niall Murphy, Dave Rensin, Kent Kawahara, Stephen Thorne

The Site Reliability Workbook: Practical Ways to Implement SRE

Betsy Beyer, Niall Murphy, Dave Rensin, Kent Kawahara, Stephen Thorne
2018500 ст.
АнглійськаРосійська Для досвідчених DevOps
Подробиці

The Site Reliability Workbook – практичне доповнення до першої книги Google "Site Reliability Engineering: How Google Runs Production Systems". Перед прочитанням даної книги, автори рекомендують ознайомитись з попередньою її частиною, адже це дасть змогу краще зрозуміти та засвоїти матеріал. Дана книга демонструє практичне застосування практик та принципів SRE, не лише на прикладі Google, а й кількох інших компаній - від традиційних підприємств (включаючи The Home Depot та The New York Times) до цифрових представників (Evernote, Spotify та інших). Також у цій частині безпосередньо розкривається взаємозв'язок між SRE та DevOps. Книга створена для того, щоб допомогти виконувати краще свою роботу, тому читачі можуть частково використовувати приклади коду у своїх програмах та документації без спеціального дозволу.

Про авторів

Бетсі Бейер (Betsy Beyer) – технічний автор Google у Нью-Йорку та спеціалізується на розробці надійності сайту (SRE). Раніше вона писала документацію для Центрів обробки даних Google та команд з експлуатації обладнання у Маунтін-В’ю, а також глобальних центрів обробки даних.

Найл Мерфі (Niall Murphy) – очолює команду розробки надійності рекламних сайтів у Google Ireland. Він працює в Інтернет-індустрії близько 20 років і зараз є головою INEX, ірландського пірингового центру. Він є автором або співавтором кількох технічних статей і/або книг, включаючи "IPv6 Network Administration" для O'Reilly і кілька RFC-документів.

Дейв Ренсін (Dave Rensin) – директор з SRE в Google, колишній автор видавництва O'Reilly та серійний підприємець. Має вищу освіту в галузі статистики.

Кент Кавахара (Kent Kawahara) – програмний менеджер у команді Site Reliability Engineering (SRE) Google, спрямованої на клієнтів платформи Google Cloud. На попередніх посадах у Google він керував технічними та дизайнерськими командами для розробки інструментів підтримки реклами та співпрацював з великими рекламодавцями та агентствами у стратегічних рекламних ініціативах. До Google він працював у відділі управління продуктом, тестування програмного забезпечення та професійних послуг у двох успішних стартапах з телекомунікацій. Він має ступінь бакалавра з електротехніки та інформатики з Університету Каліфорнії в Берклі.

Стівен Торн (Stephen Thorne) – старший інженер з забезпечення надійності сайту (SRE) у Google. Зараз він працює у відділі Customer Reliability Engineering, допомагаючи інтегрувати операції клієнтів Google Cloud з Google SRE. Стівен навчився працювати у SRE команді, яка керує користувальницькими інтерфейсами Google для рекламодавців і видавців, а пізніше працював над App Engine. До роботи в Google він боровся зі спамом і вірусами у своїй рідній країні Австралії, де також отримав ступінь бакалавра з комп’ютерних наук.

Site Reliability Engineering: How Google Runs Production Systems. Betsy Beyer, Chris Jones, Jennifer Petoff, Niall Richard Murphy

Site Reliability Engineering: How Google Runs Production Systems

Betsy Beyer, Chris Jones, Jennifer Petoff, Niall Richard Murphy
2016552 ст.
АнглійськаРосійська Для початківцівДля досвідчених DevOps
Подробиці

Ця книга сповнена корисних та тих, що змушують замислитися, порад, навіть для команд, що працюють із системами, меншими, ніж інфраструктура Google. Тут члени групи Google із забезпечення надійності сайтів пояснюють, як і чому їхня відданість усьому життєвому циклу дозволила компанії успішно створювати, розгортати, контролювати та підтримувати деякі з найбільших програмних систем у світі. Кожна глава книги написана іншим автором, чи групою авторів, які висвітлюють безліч важливих тем SRE, наприклад, що таке SRE і чому вона відрізняється від звичайних практик ІТ-галузі, демонструють шаблони, поведінку та проблемні області, які впливають на роботу інженера з надійності сайту (SRE), показують повсякденну рутину SRE: створення та експлуатація великих розподілених обчислювальних систем, ознайомлюють з найкращими практиками Google для навчання, комунікації та зустрічей. Автори надають цінні знання та практики, які кожен зможе застосувати до своєї організації.

Про авторів

Бетсі Бейер (Betsy Beyer) – технічний автор Google у Нью-Йорку та спеціалізується на розробці надійності сайту (SRE). Раніше вона писала документацію для Центрів обробки даних Google та команд з експлуатації обладнання у Маунтін-В’ю, а також глобальних центрів обробки даних.

Дженніфер Петофф (Jennifer Petoff) – програмний менеджер SRE команди Google. Вона керувала великими глобальними проектами в різноманітних областях, включаючи наукові дослідження, інженерні роботи, роботу з кадрами та рекламні операції. Дженніфер приєдналася до Google після восьми років роботи в хімічній промисловості. Вона має ступінь доктора філософії з хімії в Стенфордському університеті, бакалавра хімії та бакалавра психології в Рочестерському університеті.

Кріс Джонс (Chris Jones) є інженером із надійності сайтів (SRE) для Google App Engine – хмарної платформи-сервісу, яка обслуговує понад 28 мільярдів запитів щодня. Зараз він працює у Сан-Франциско і раніше був відповідальним за обслуговування систем статистики реклами, систем зберігання даних та систем підтримки клієнтів у Google.

Найл Мерфі (Niall Murphy) – очолює команду розробки надійності рекламних сайтів у Google Ireland. Він працює в Інтернет-індустрії близько 20 років і зараз є головою INEX, ірландського пірингового центру. Він є автором або співавтором кількох технічних статей і/або книг, включаючи "IPv6 Network Administration" для O'Reilly і кілька RFC-документів. Наразі він пише історію Інтернету в Ірландії та має ступені з комп’ютерних наук, математики та поезії.

DevOps. Посібник. Як домогтися гнучкості, надійності і безпеки світового рівня в технічних компаніях. Патрік Дебуа, Джон Вілліс, Джин Кім, Джез Хамбл

DevOps. Посібник. Як домогтися гнучкості, надійності і безпеки світового рівня в технічних компаніях

Патрік Дебуа, Джон Вілліс, Джин Кім, Джез Хамбл
The DevOps Handbook: How to Create World-Class Agility, Reliability, & Security in Technology Organizations
2023384 ст.
УкраїнськаАнглійськаРосійська Для досвідчених DevOps
Подробиці

«Посібник із DevOps», створений четвіркою фахівців, що стояли у витоків цієї методології, покаже вам, як сформувати безперервний та стабільний потік роботи не лише в ІТ, а й бізнесі вцілому. Автори знайомлять читача з ідеологією і практикою DevOps та надають безліч корисних порад у питаннях організаційних змін і тіснішої співпраці між різними типами працівників, об’єднання та автоматизації різних процесів, їх швидшого та частішого виконання, системного адміністрування, автоматизації процесів постачання та ін.

Книга розкриває основні принципи – «три шляхи» DevOps: принцип потоку, принцип зворотного зв'язку і принцип безперервного навчання, дає змогу розуміти та візуалізувати потоки цінності, демонструє як інтегрувати операції та розробку, та переваги цього процесу. Теорії та практики, які викладено у посібнику, є інструментами, що можуть використовувати всі працівники організації для досягнення успіху на ринку.

У другому виданні представлено 15 нових кейсів, включаючи історії від компаній Adidas, American Airlines, Fannie Mae, Target і ВПС США. Крім того, відомий дослідник та співавтор книги "Accelerate", доктор Ніколь Форсгрен, надає свої погляди через новий і оновлений матеріал та дослідження.

Про авторів

Джин Кім (Gene Kim) – засновник і технічний директор компанії Tripwire (до 2010-го року), автор трьох книг про ІТ, лауреат кількох премій (40 Innovative IT People Under The Age Of 40, Top Up and Coming CTOs To Watch, etc).

Патрік Дебуа (Patrick Debois) – незалежний ІТ-консультант, який спеціалізується на подоланні розривів між проєктами та операціями, використовуючи методики Agile у розробці, управлінні проєктами та системному адмініструванні.

Джон Вілліс (John Willis) – працює в IT-менеджменті понад 30 років. Засновник Chain Bridge Systems.

Джез Хамбл (Jez Humble) – співзасновник DevOps Research and Assessment, викладач Берклі. Всю кар'єру присвятив програмуванню, IT-інфраструктурі, управлінню продуктом у компаніях різного масштабу на трьох континентах. Автор кількох книг.

The Phoenix Project: A Novel about IT, DevOps, and Helping Your Business Win. Gene Kim, Kevin Behr, George Spafford

The Phoenix Project: A Novel about IT, DevOps, and Helping Your Business Win

Gene Kim, Kevin Behr, George Spafford
2018432 ст.
АнглійськаРосійська Для початківців DevOps
Подробиці

The Phoenix Project – вигадана історія про ІТ-менеджера, що змушений за 90 днів розібратись зі всіма проблемами нового проєкту компанії та зробити його ефективним. Він повинен організувати робочий процес, упорядкувати зв’язок між відділами та ефективно виконувати інші бізнес-функції компанії. У книзі здебільшого гіперболічно зображені принципи й люди, з якими ви стикаєтеся в бізнесі, однак описані сценарії, справді, дуже реалістичні. Більшість так чи інакше стикалась з такими проблемами як: компанії, що не в змозі прислухатися до голосу замовника, перенапруження людей, що працюють на великих проєктах; локальні герої навколо; нерозуміння бізнес-вимог, вимог безпеки, вимог на аудит; неефективні процеси; відчай і розчарування з усіх боків; відкрита ворожнеча не лише між ІТ та бізнесом, а й в самому IT. Для вирішення цих проблем "The Phoenix Project" пропонує цілу низку простих, ефективних і дієвих інструментів та підходів, а також практичні рішення для поліпшення роботи. Книга служить цінним ресурсом для IT-професіоналів, які прагнуть покращити своє розуміння DevOps і його вплив на бізнес-результати. Книга також підкреслює важливість адаптації до змін і прийняття інновацій для того, щоб залишатися конкурентоспроможними в сучасному швидко розвиненому бізнес-середовищі.

Про авторів

Джин Кім (Gene Kim) – автор бестселерів Wall Street Journal, дослідник та відзначений безліччю нагород технічний директор. Він вивчає високоефективні технологічні організації з 1999 року та протягом 13 років був засновником та технічним директором Tripwire. З 2014 року він є засновником та організатором DevOps Enterprise Summit, вивчаючи технологічні трансформації великих та складних організацій.

Кевін Бер (Kevin Behr) – засновник Інституту процесів інформаційних технологій (ITPI) і головний стратег практики консультування ІТ-директорів та порад директорів в Assemblage Pointe, де Кевін створив унікальну консалтингову практику, яка наставляє та навчає ІТ-організації з метою підвищення ефективності їхнього бізнесу та конкурентоспроможності. Кевін є дуже популярним основним доповідачем, і його часто запрошують обговорювати широкий спектр тем у галузі технологій та управління, такі організації, як Національна академія наук, Hewlett-Packard, Інститут SANS, AFCOM та Форум з управління ІТ-послугами.

Джордж Спаффорд (George Spafford) – віце-президент-аналітик Gartner, який займається DevOps/DevSecOps, Platform Engineering та Site Reliability Engineering (SRE). Його публікації включають сотні статей і численні книги з управління ІТ, а також співавторство «The Phoenix Project», «The Visible Ops Handbook» і «Visible Ops Security».

Foundations of Software Testing ISTQB Certification. Rex Black, Erik van Veenendaal, Dorothy Graham

Foundations of Software Testing ISTQB Certification

Rex Black, Erik van Veenendaal, Dorothy Graham
2019288 ст.
Англійська Для досвідчених QA Automation / QA Manual
Подробиці

ISTQB (International Software Testing Qualification Вoard) – міжнародна некомерційна організація, заснована у 2002 році, офіційно зареєстрована у Бельгії, займається визначенням ключових принципів розвитку сфери тестування програмного забезпечення. ISTQB розробила власну програму тестування, що вважається еталонною у світі тестування.

Foundations of Software Testing ISTQB Certification – корисний посібник з тестування програмного забезпечення та для отримання сертифікату ISTQB (Foundation Level). Четверте видання повністю відображає найновіші зміни у програмі підготовки до сертифікації та використовує практичний підхід, охоплюючи основні теми, які має знати кожен системний та програмний тестувальник.

Автори самі розробляють навчальну програму ISTQB та є високоповажними міжнародними експертами та викладачами в галузі тестування програмного забезпечення.

Про авторів

Дороті Грем (Dorothy Graham) – визнаний міжнародний експерт у сфері тестування програмного забезпечення та автоматизації тестування. Після імміграції до Великобританії вона 7 років працювала в Ferranti Computer Systems розробником і керівником групи. У Національному обчислювальному центрі розробила навчальні матеріали з програмної інженерії та тестування програмного забезпечення. Потім працювала як незалежний консультант, тренером, спікер на конференціях та автор.

Ерік ван Веенендааліс (Erik van Veenendaalis) – генеральний директор Фонду TMMi, провідний незалежний міжнародний консультант з тестування та тренер.

Рекс Блек (Rex Black) – президент компанії RBCS зі штаб-квартирою в США, яка протягом 25 років надає консультації, навчання та експертні послуги з тестування програмного та апаратного забезпечення, а також системного тестування.

Agile Testing: A Practical Guide for Testers and Agile Teams. Lisa Crispin, Janet Gregory

Agile Testing: A Practical Guide for Testers and Agile Teams

Lisa Crispin, Janet Gregory
2009534 ст.
Англійська Для початківцівДля досвідчених QA Automation / QA Manual
Подробиці

Книга написана з метою допомогти тестувальникам, менеджерам з контролю якості, розробникам, менеджерам розробки, власникам продукту та будь-якій іншій зацікавленій стороні в ефективному тестуванні на agile проєктах, щоб надавати програмне забезпечення, яке їх клієнти потребують. Також автори прагнуть допомогти тестувальникам та фахівцям з контролю якості (QA), які працювали в більш традиційних методологіях розробки, перейти до agile-розробки.

У книзі висвітлюється поняття agile тестування та роль тестувальника на прикладах реальної роботи команд різного розміру, демонструється як використовувати квадранти agile тестування, щоб визначити, яке тестування є необхідним, хто повинен його виконувати і які інструменти можуть допомогти. Книга описує ітерацію розробки програмного забезпечення в межах agile з погляду тестувальника і пояснює сім ключових факторів успіху agile тестування.

Після прочитання цієї книги ви будете розуміти як залучити тестувальників до agile-розробки, як перейти від традиційного циклу розробки до agile розробки, місце тестувальників та QA менеджерів у команді, як виконати тестування в короткі ітерації, як використовувати тести для успішного керування розробкою, як подолати бар'єри на шляху автоматизації тестування тощо.

Про авторів

Ліза Кріспін (Lisa Crispin) – визнана колегами найвпливовішим професіоналом Agile-тестування на Agile Testing Days у 2012 році. Є співавтором Agile Testing Condensed: A Basic Introduction (2019), «More Agile Testing: Learning Journeys for the Whole Team» (2014), Agile Testing: A Practical Guide for Testers and Agile Teams (2014). 2009), відеокурс LiveLessons Agile Testing Essentials, співзасновницею Agile Testing Fellowship. Займається коучингом та проведенням консультацій, пропонує дистанційний курс «Цілісного тестування» в режимі реального часу (в часових поясах, що знаходяться в межах трьох-чотирьох годин від східного часового поясу (це UTC – 5).

Джанет Грегорі (Janet Gregory) – коуч з Agile-тестування та процесний консультант компанії DragonFire Inc. Вона працює з командами, що переходять до agile-розробки і веде курси з agile-тестування по всьому світу. Публікує статті в виданнях і залюбки ділиться своїм досвідом на конференціях та зустрічах груп користувачів. Разом з Лізою Кріспін заснувала Agile Testing Fellowship, та є співавторкою Agile Testing Condensed: A Brief Introduction, More Agile Testing: Learning Journeys for the Whole Team та Agile Testing: A Practical Guide for Testers and Agile Teams. Джанет має ступінь з комп’ютерних наук Університету Альберти, сертифікат управління інформацією від Університету Калгарі, сертифікат Scrum Master, а також отримала сертифікат управління якістю від ASQ.

A Practitioner’s Guide to Software Test Design. Lee Copeland

A Practitioner’s Guide to Software Test Design

Lee Copeland
2004288 ст.
Англійська Для початківцівДля досвідчених QA Automation / QA Manual
Подробиці

A Practitioner's Guide to Software Test Design – книга, що на думку багатьох програмістів є найкращою з тест-дизайну та служить настільною допомогою тестувальників, які працюють з проєктами будь-якої складності. Вона написана легкою, простою, доступною мовою та охоплює всі важливі методи розробки тестів.

Завдяки цьому довіднику ви навчитесь обирати найкращі методи проєктування тестових кейсів, знаходити дефекти у програмному забезпеченні за меншу кількість часу і з меншими ресурсами, а також розробляти оптимальні стратегії, які допоможуть зменшити ризик виникнення серйозних помилок. Він також допомагає в оцінці зусиль, часу і витрат на якісне тестування. У книзі детально описано два методи тестування методом «білої скриньки», сім – методом «чорної скриньки», та основна увага зосереджена на виборі оптимального кейсу, який допоможе швидко та точно вирішити поставлені завдання. Разом з тим, автор наводить безліч прикладів тест-кейсів на всі випадки життя, які допомагають повністю зрозуміти практичне застосування цих методів.

Книга є незамінним ресурсом для професіоналів з тестування, які прагнуть покращити їхні навички, та попри вузьку спрямованість, доступна для розуміння тестувальникам-початківцям.

Про автора

Лі Коупленд (Lee Copeland) – консультант у сфері методології тестування, керування тестуванням і тестування веб-сайтів у Software Quality Engineering. Він має понад двадцять п'ять років досвіду роботи як спеціаліст з інформаційних систем, спеціалізуючись на розробці програмного забезпечення та вдосконаленні процесів.

Machine Learning Engineering

Machine Learning Engineering

Andriy Burkov
2020310 ст.
АнглійськаРосійська Для початківцівДля досвідчених Data Science / Machine learning / AI
Подробиці

Книга базується на власному 15-річному досвіді автора у вирішенні проблем за допомогою ШІ, а також на опублікованому досвіді лідерів галузі.

Ось що розповідає про книгу Кессі Козирков, головний спеціаліст із прийняття рішень у Google, у передмові:
"Фундаментальна робота про практичне будівництво моделей машинного навчання і їх розвертання в виробничому середовищі. Саме в той момент, коли компанії почали прозрівати і усвідомлювати, що для того, аби розв'язати проблему, засновану на машинному навчанні, заробило, необхідні зусилля інженерів і знайомства з передовими практиками. Ще одна чудова книга від Андрія!"

Про автора

Андрій Бурков (Andriy Burkov) – кандидат технічних наук у галузі штучного інтелекту та є керівником групи машинного навчання в Gartner.

Concurrency in Go: Tools and Techniques for Developers. Katherine Cox-Buday

Concurrency in Go: Tools and Techniques for Developers

Katherine Cox-Buday
2017238 ст.
Англійська Для досвідчених Golang
Подробиці

Паралелізм може бути досить складним для правильного розуміння, однак "Concurrency in Go" – книга, що демонструє, як мова програмування з відкритим вихідним кодом Go спрощує роботу з паралелізмом і навіть робить його зрозумілим та легким. Тут розглянуті найкращі практики та патерни, які допоможуть вам інтегрувати паралелізм у свої системи.

Автор крок за кроком пояснює весь процес, щоб було зрозуміло, як Go моделює паралелізм, які проблеми випливають з цієї моделі та як можна складати примітиви всередині цієї моделі для вирішення проблем. Книга дозволить опанувати необхідні навички та інструменти, щоб впевнено писати та реалізовувати паралельні системи будь-якого розміру. Також висвітлюється як Go вирішує основні проблеми, що ускладнюють правильну реалізацію паралелізму, ознайомлює з основними відмінностями між паралелізмом та конкурентністю, демонструє синтаксис примітивів синхронізації пам'яті в Go. Ви зможете створити патерни з цих примітивів для написання підтримуваного паралельного коду, сформуєте ці патерни у вигляді набору практик, що дозволять вам писати великі розподілені системи, які масштабуються, а також дізнаєтесь про горутини та про те, як рантайм Go поєднує все це разом.

Про автора

Кетрін Кокс-Будей (Katherine Cox-Buday) – комп’ютерний спеціаліст, зараз працює в DigitalOcean.

Learning Go: An Idiomatic Approach to Real-World Go Programming 2nd Edition. Jon Bodner

Learning Go: An Idiomatic Approach to Real-World Go Programming 2nd Edition

Jon Bodner
2024400 ст.
Англійська Для початківців Golang
Подробиці

Learning Go: An Idiomatic Approach to Real-World Go Programming - практичний посібник, що допоможе програмістам навчитись писати чіткий і ідіоматичний код мовою Go, а не відтворювати шаблони інших мов, які не мають сенсу в контексті Go. Ця книга навчить вас мислити як розробник Go, незалежно від вашого досвіду. Автор представляє патерни проектування Go і досліджує раціональність їх використання. Друге видання також розкриває тему джереників та їх специфічності у Go.

Прочитавши книгу, ви навчитесь писати код та створювати проєкти мовою Go, налаштовувати середовище розробки Go для себе або команди, коли і як використовувати reflection, unsafe та cgo, інструменти Go для поліпшення продуктивності, оптимізації використання пам'яті та зменшення збору сміття (GC), дізнаєтесь про ефективні можливості мови, та ті, які слід використовувати дуже обережно або уникати, а також навчитесь використовувати розширені інструменти розробки Go.

Про автора

Джон Боднер (Jon Bodner) був інженером-програмістом, провідним розробником і архітектором понад 20 років. У той час він працював над програмним забезпеченням у багатьох сферах, включаючи освіту, фінанси, комерцію, охорону здоров’я, право, уряд та інфраструктуру Інтернету. Зараз він є штатним інженером у Datadog. Джон часто виступає на конференціях Go, а його публікації в блозі про Go та розробку програмного забезпечення прочитали понад 150 000 людей. Він є творцем бібліотеки доступу до даних Proteus і співрозробником check-out, відгалуженням проекту LGTM.

Go Programming Language. Alan Donovan, Brian Kernighan

Go Programming Language

Alan Donovan, Brian Kernighan
2015400 ст.
АнглійськаРосійська Для початківцівДля досвідчених Golang
Подробиці

Go Programming Language – авторитетне джерело для написання чіткого та ідіоматичного коду на мові Go, що підійде для будь-якого програміста. Незалежно від того, чи вам більше подобається JavaScript, Ruby, Python, Java чи C++, ця книга буде зрозумілою, оскільки не вимагає попереднього знання Go або досвіду роботи з будь-якою конкретною мовою.

У перших розділах розглядаються основні поняття Go, такі, як аргументи командного рядка, робота з GIF-зображеннями, URL-адресами, розробка веб-серверів тощо. Прості приклади охоплюють основні структурні елементи програм Go: синтаксис, потік керування, типи даних та організацію програми в пакети, файли та функції, не відволікаючись на складні алгоритми або структури даних. Пізніше докладніше пояснюється механізм пакетів і те, як створювати, тестувати та підтримувати проекти за допомогою інструменту go. Розділи про методи та інтерфейси знайомлять із нетрадиційним підходом Go до об’єктно-орієнтованого програмування, пояснюють ключові принципи інкапсуляції, композиції та замінності на реалістичних прикладах. Наступні розділи про паралелізм, охоплюють основні механізми goroutines і каналів, ілюструють стиль, відомий як передача послідовних процесів, якими відомий Go та традиційні аспекти паралельності зі спільними змінними. Також читач зможе ознайомитись з мистецтвом метапрограмування за допомогою рефлексії та як використовувати пакет unsafe, щоб вийти за межі системи типів у особливих ситуаціях, і як використовувати інструмент cgo для створення прив’язок для бібліотек C.

У книзі представлено сотні цікавих та практичних прикладів добре написаного коду, які допоможуть відразу почати програмувати на Go і поступово переходити до більш складних тем. Вихідний код вільно доступний для завантаження з gopl.io і його можна зручно отримати, створити та встановити за допомогою команди go get.

Про авторів

Алан А. А. Донован (Alan Donovan) є членом команди розробників мови Go у Google, у Нью-Йорку. Він отримав науковий ступінь у галузі інформатики в Кембриджі та в МТІ, і займається програмуванням з 1996 року. Починаючи з 2005 року, він працює в Google над проектами в галузі інфраструктури і був одним із розробників патентованої системи побудови Blaze. Ним створено безліч бібліотек та інструментів для статичного аналізу програм мовою Go, включаючи oracle, godoc -analysis, eg та gorename.
Браян У. Керніган (Brian Kernighan) – професор факультету інформатики в Прінстонському Університеті. З 1969 по 2000 рік він працював у дослідному центрі в Bell Labs, де займався мовами та інструментами для Unix. Він є співавтором низки книг, включаючи такі, як Мова програмування C, 2-е видання та Практика програмування.

Python Crash Course (3rd edition). Eric Matthes

Python Crash Course (3rd edition)

Eric Matthes
2023552 ст.
Англійська Для початківців Python
Подробиці

Python Crash Course - книга, яка допоможе швидко та грунтовно опанувати основи Python, що дозволить писати програми, вирішувати завдання та створювати функціонуючі додатки за мінімальний час.

Спершу будуть розглянуті основні концепції програмування, такі як змінні, списки, класи та цикли, що супроводжуються вправами після кожної теми, для здобуття навичок написання чистого коду. Також книга висвітлює, як зробити програми інтерактивними та безпечно тестувати код, перед тим, як додати його до проекту. Автор надає змогу застосувати нові знання на практиці, адже читач може створити аркадну гру в стилі Space Invaders, набір візуалізацій даних за допомогою зручних бібліотек Python і розгорнути простий додаток в Інтернеті.

Третє видання повністю перероблене, щоб відобразити останні зміни в коді Python. Нові та оновлені теми включають VS Code для редагування тексту, модуль pathlib для роботи з файлами, pytest для тестування вашого коду, а також останні функції Matplotlib, Plotly та Django.

Прочитавши дану книгу, ви навчитесь використовувати потужні бібліотеки та інструменти Python, створювати більш складні 2D-ігри, інтерактивні візуалізації даних, використовуючи різноманітні набори даних, додатки, які дозволяють користувачам створювати облікові записи та керувати своїми даними, розгортати свої додатки онлайн, а також знаходити та усувати помилки у вашому коді та вирішувати типові проблеми програмування.

Про автора

Ерік Маттес (Eric Matthes) – був шкільним учителем природничих наук, математики та програмування, а зараз штатний письменник, що живе на Алясці. Він пише програми з п'яти років та є автором Python Flash Cards, також виданого No Starch Press.

Effective Python: 90 Specific Ways to Write Better Python. Brett Slatkin

Effective Python: 90 Specific Ways to Write Better Python

Brett Slatkin
2019480 ст.
Англійська Для досвідчених Python
Подробиці

Python – популярна мова програмування, адже на ній досить легко розпочати розробку програм. Значно складніше зрозуміти та навчитись використовувати унікальні переваги та виразність Python, уникаючи всіх підводних каменів.
Друге видання Effective Python містить більше порад та суттєво переглядає всі пункти попереднього видання, допомагає освоїти справді «Pythonic» підхід до програмування, використовуючи всю потужність Python для написання надзвичайно надійного та високопродуктивного коду. Бретт Слаткін об’єднує 90 найкращих методів, порад і скорочень, пояснює їх реалістичними прикладами коду, щоб ви могли впевнено сприймати Python. Автор відкриває маловідомі особливості та ідіоми, які сильно впливають на поведінку та продуктивність коду. Книга пояснює, як найкраще виконувати ключові завдання, щоб писати код, який легше зрозуміти, підтримувати та покращувати.
Ключовими особливостями є:

 • 30 нових дієвих вказівок для всіх основних областей Python;
 • детальні пояснення та приклади операторів, виразів і вбудованих типів;
 • найкращі практики для написання функцій, які пояснюють наміри, сприяють повторному використанню та униканню помилок;
 • кращі техніки та ідіоми для використання абстракції списків та генератора;
 • висвітлення того, як виразити поведінку за допомогою класів та інтерфейсів;
 • вказівки щодо того, як уникнути пасток із метакласами та динамічними атрибутами;
 • ефективні та чіткі підходи до паралельності та паралелізму;
 • рішення для оптимізації та посилення безпеки для максимізації продуктивності та якості;
 • методи та вбудовані модулі, які допомагають у налагодженні та тестуванні;
 • інструменти та найкращі практики для спільної розробки.

Про автора

Бретт Слаткін (Brett Slatkin) – провідний інженер-розробник компанії Google. За останні 18 років його робота в Google включає: заснування Google Surveys, платформи для збору наборів даних маркетингових досліджень і машинного навчання; провідні системи Google Optimize та A/B експериментування для Google Ads; створення та запуск першого продукту Google для хмарних обчислень (App Engine). Бретт є автором книги «Ефективний Python». Він також був співавтором PubSubHubbub, стандарту W3C для RSS у реальному часі. Здобув ступінь бакалавра в галузі комп'ютерної інженерії в Колумбійському університеті в Нью-Йорку.

Fluent Python: Clear, Concise, and Effective Programming. Luciano Ramalho

Fluent Python: Clear, Concise, and Effective Programming

Luciano Ramalho
2022
АнглійськаРосійська Для досвідчених Python
Подробиці

Багато досвідчених програмістів намагаються загнати Python у шаблон, про який вони дізналися з інших мов, і ніколи не відкривають для себе можливості Python за межами свого досвіду. Цей практичний посібник допоможе навчитись писати ефективний, сучасний код на Python 3, використовуючи його найкращі рішення.

Автор розглядає основні функції та бібліотеки мови Python та демонструє, як зробити код коротшим, швидшим і читабельнішим. Друге видання зазнало значних оновленнь та складається з п'яти частин, кожну з яких можна вважати окремою книгою:

 • Структури даних: Послідовності, словники, множини, Unicode та класи даних.
 • Функції як об'єкти: Функції першого класу, пов'язані шаблони проектування та підказки типів в оголошеннях функцій.
 • Об'єктно-орієнтовані ідіоми: Композиція, успадкування, міксини, інтерфейси, перевантаження операторів, протоколи та інші статичні типи.
 • Керування потоком: Контекстні менеджери, генератори, корутини, асинхронне виконання та пул потоків / процесів.
 • Метапрограмування: Властивості, дескриптори атрибутів, декоратори класів та нові засоби метапрограмування класів, що замінюють або спрощують користування метакласами.

Про автора

Лучано Рамальо (Luciano Ramalho) був веб-розробником до IPO Netscape у 1995 році та перейшов з Perl на Python у 1998 році. Він виступав із доповідями на PyCon US, OSCON, QCon, PythonBrasil, PyCon DE тощо. Член Python Software Foundation та співзасновник Garoa Hacker Clube, першого хакерського простору в Бразилії. Він є головним консультантом Thoughtworks.

The Book of Why

The Book of Why: The New Science of Cause and Effect

Judea Pearl, Dana Mackenzie
2018432 ст.
АнглійськаРосійська Для початківцівДля досвідчених Data Science / Machine learning / AI
Подробиці

В цій книзі, автор показує, як розуміння причинності зробило революцію в науці та революціонізує штучний інтелект. Джуда Перл досліджує тему причинності та причинного висновку зі статистичної та філософської точок зору для широкої аудиторії.

Робота Перла дозволяє нам не тільки дізнатися, чи є одна причина іншого, вона дозволяє досліджувати реальність, яка вже існує, та реальності, які могли б існувати. Вона демонструє суть людської думки та дає ключ до штучного інтелекту.

Про автора

Джуда Перл (Judea Pearl) – американський та ізраїльський науковець, автор математичного апарату баєсових мереж, творець математичної та алгоритмічної бази ймовірнісного висновування, автор алгоритму розповсюдження довіри для графових ймовірнісних моделей, do-обчислення і обчислення умовних висловлювань, які суперечать факту. Його дослідження в області штучного інтелекту були покладені в основу цілої низки винаходів, включаючи систему розпізнавання мови Apple Siri та безпілотні автомобілі Google.

Дана Маккензі (Dana Mackenzie) – науковий журналіст.

High Performance JavaScript. Nicholas C. Zakas

High Performance JavaScript

Nicholas C. Zakas
2010242 ст.
АнглійськаРосійська Для досвідчених JavaScript
Подробиці

Якщо ви широко використовуєте JavaScript для створення інтерактивних та швидкодіючих веб-додатків, то ймовірно ви стикаєтеся з проблемою швидкодії та підвищення продуктивності програм.

Прийоми та підходи, що обговорюються в цій книзі, охоплюють різні аспекти програмування мовою JavaScript, такі як час виконання, завантаження, взаємодія з DOM, життєвий цикл сторінок та багато інших. Автор та ще п'ять експертів з JavaScript - Ross Harmes, Julien Lecomte, Steven Levithan, Stoyan Stefanov та Matt Sweeney демонструють найбільш оптимальні способи завантаження JavaScript-сценаріїв у сторінки, представляють конкретні прийоми програмування, які дозволяють максимально збільшити швидкість виконання програмного коду, висвітлюють найефективніші способи створення та розгортання JavaScript-файлів у діючому оточенні та надають інструменти дослідження продуктивності, здатні допомогти у пошуку проблем, які можуть з'явитися після розгортання сценаріїв.

Книга стане у нагоді досвідченим розробникам JavaScript, що прагнуть підвищити продуктивність інтерфейсів веб-додатків.

Про автора

Ніколас Закас (Nicholas C. Zakas) – консультант з фронт-енд розробки, який спеціалізується на дизайні та впровадженні інтерфейсу користувача для веб-додатків за допомогою JavaScript, Dynamic HTML, CSS, XML та XSLT. Має 15 років досвіду у веб-розробці, майже п'ять років працював у компанії Yahoo! на різних посадах та зробив внесок до бібліотеки Yahoo! User Interface (YUI), де він написав Cookie Utility, Profiler та YUI Test.

You Don't Know JS (series). Kyle Simpson

You Don't Know JS (series)

Kyle Simpson
2015
АнглійськаРосійська Для початківцівДля досвідчених JavaScript
Подробиці

Незалежно від того, який у вас досвід роботи з JavaScript, є ймовірність, що ви не повністю розумієте мову, адже досить легко опанувати окремі частини цієї мови, але набагато важче вивчити її повністю. Серія книг "You don't Know JS" дозволить отримати глибоке розуміння JavaScript, включаючи складні частини мови, яких часто уникають навіть досвідчені програмісти.

Перша книга серії "Up & Going" для тих, хто не має великого досвіду програмування. Вона пояснює базові будівельні блоки, включаючи оператори, типи, змінні, умови, цикли й функції програмування та основні механізми JavaScript. "Async & Performance" – зосереджується на нових асинхронних функціях і техніках продуктивності, включно з Promises, генераторами, Web Workers тощо, які дозволяють створювати складні односторінкові веб-програми та уникнути пекла зворотного виклику в процесі. "Types & Grammar" – досліджує типи даних JavaScript глибше, ніж попередні, розглядаючи проблеми приведення типів, пояснюючи, як саме працюють типи, і показуючи, як скористатися перевагами цих функцій. Книга "ES6 & Beyond" присвячена новим функціям, доступним у ECMAScript 6 (ES6), останній версії стандарту, на основі якого побудовано JavaScript. "this & Object Prototypes” ознайомить вас із структурою this та прототипами об’єктів JavaScript. Ви дізнаєтесь, як вони працюють і чому вони є невід’ємною поведінкою для делегування – шаблон проектування, у якому об’єкти зв’язуються, а не клонуються.

Про автора

Кайл Сімпсон (Kyle Simpson) є проповідником відкритого Інтернету з Остіна, Техас, який захоплюється всім, що стосується JavaScript. Він є автором, тренером семінарів, технічним доповідачем і учасником/ведучим OSS.

JavaScript: The Definitive Guide: Master the World's Most-Used Programming Language. David Flanagan

JavaScript: The Definitive Guide: Master the World's Most-Used Programming Language

David Flanagan
2020706 ст.
АнглійськаРосійська Для початківцівДля досвідчених JavaScript
Подробиці

JavaScript – найпоширеніша мова програмування для веб-мережі, оскільки переважна більшість сайтів її використовує, а всі сучасні веб-браузери містять інтерпретатори JavaScript. Завдяки Node.js, що зробив можливим програмування на JavaScript і за межами веб-браузерів, ця мова на сьогодні є найбільш використовуваною мовою програмування серед розробників програмного забезпечення.

Книга є вичерпним посібником, останнє видання якої повністю оновлене та охоплює версію 2020 мови JavaScript. У ній також пропонуються нові розділи в яких розкриваються класи, модулі, ітератори, генератори, об'єкти Promise та async/await.

Посібник буде корисний як для початківців, що бажають вивчити мову JavaScript, так і для тих, хто прагне підвищити рівень своїх знань і майстерності.

Основні теми книги:

 • Типи, змінні, операції, оператори, об'єкти і масиви
 • Функції, класи, модулі, ітератори, генератори, об'єкти Promise та async/await
 • Стандартна бібліотека JavaScript: структури даних, регулярні вирази, JSON, інтернаціоналізація та робота з URL
 • Веб-платформа: документи, компоненти, графічні можливості, взаємодія з мережею, сховище і потоки
 • Node.js: буфери, файли, потоки даних, потоки управління, дочірні процеси, веб-клієнти та веб-сервери
 • Інструменти і розширення мови, на які спираються професійні розробники на JavaScript

Про автора

Девід Фланаган (David Flanagan) – займається програмуванням та пише про JavaScript з 1995 року. Він отримав диплом у галузі комп'ютерних наук та інженерії в Массачусетському технологічному інституті і працює інженером-програмістом в VMware.

Java Concurrency in Practice. Brian Goetz, Tim Peierls, Joshua Bloch, Joseph Bowbeer, David Holmes, Doug Lea

Java Concurrency in Practice

Brian Goetz, Tim Peierls, Joshua Bloch, Joseph Bowbeer, David Holmes, Doug Lea
2006432 ст.
АнглійськаРосійська Для досвідчених Java
Подробиці

Java Concurrency in Practice – практичний посібник з написання надійних та ефективних багатопотокових застосунків з використанням мови програмування Java. Автори зібрали найкращі практики, відомі пастки й передові методи управління потоками та синхронізації у багатопотокових програмах.

Книга охоплює широкий спектр тем, включаючи базові концепції паралелізму та безпеки потоків, методи побудови та складання багатопотокових класів, використання блоків паралелізму в java.util.concurrent, оптимізацію продуктивності: що можна робити, а що не варто й намагатися, тестування паралельних програм, атомарні змінні, неблокуючі алгоритми та модель пам'яті Java.

Розробка, тестування та налагодження багатопоточних програм досі може бути дуже складним, оскільки вони, начебто працюють, але часто зазнають збоїв при високому навантаженні в реальному середовищі. Автори використали свій чималий досвід, щоб надати зрозумілі пояснення, реальні приклади та практичні вправи, що допомагають розробникам розібратись у тонкощах паралельного програмування та навчитись створювати надійні та масштабовані багатопотокові застосунки, знайомлять із правилами проектування, патернами та моделями, які не залежать від версії Java і протягом багатьох років залишаються актуальними та ефективними.

Про авторів

Брайан Гетц (Brian Goetz) – професійний розробник із більш ніж 20-річним стажем. Він є основним автором вищезгаданої книги Java Concurrency In Practice, а також більш ніж 75 статей, присвячених розробці програмного забезпечення. Понад десять років Браян працює архітектором мови Java в Oracle.

Тім Пайерлз (Tim Peierls) – має різноманітний досвід роботи в таких сферах, як BoxPop.biz, записи звуку та театр. Він також є основним членом експертної групи Java Community Process JSR 166 та брав участь у численних інших експертних групах JCP.

Джошуа Блох (Joshua Bloch) – програмний інженер. Був головним архітектором Java у Google, видатним інженером у Sun Microsystems і старшим системним дизайнером у Transarc. Він керував розробкою та впровадженням численних функцій платформи Java, включаючи вдосконалення мови JDK 5.0 і Java Collections Framework.

Девід Холмс (David Holmes) – директор компанії DLTeCH Pty Ltd, що розташована в Брісбені, Австралія. Він спеціалізується на синхронізації та спільній роботі та є учасником експертної групи JSR-166, що розробляла нові засоби спільної роботи. Він також є співавтором оновлення специфікації Real-Time для Java та останні роки працює над реалізацією цієї специфікації.

Джозеф Боубір (Joseph Bowbeer) – архітектор програмного забезпечення в компанії Vizrea Corporation, де він спеціалізується на розробці мобільних додатків для платформи Java ME. Однак його захоплення паралельним програмуванням почалося ще на його роботі в Apollo Computer. Він брав участь у експертній групі JCP для JSR-166.

Даг Лі (Doug Lea) – автор книг, статей, та специфікацій, пов'язаних зі стандартизацією ООП в сфері програмування та різноманітних технік роздільного, паралельного програмування. Даг Лі є автором декількох широко викрустовуваних пакетів програмування та компонентів, а також пакету '''java.base.util.concurrent''' для паралельного програмування в Java.

The Creativity Code. Marcus du Sautoy

The Creativity Code: How AI Is Learning to Write, Paint and Think

Marcus du Sautoy
2019336 ст.
АнглійськаРосійська Для початківцівДля досвідчених Data Science / Machine learning / AIPrompt Engineering / ChatGPT
Подробиці

Книга «Код креативності» розглядає значення машинного навчання для майбутнього креативності. Автор досліджує природу творчості, висвітлюючи найважливіші аспекти роботи алгоритмів і математичних правил, які лежать в їхній основі. Він задається питанням, наскільки наш емоційний відгук на твори мистецтва обумовлений реакцією мозку на закономірності та структури і що саме означає займатися творчістю в математиці, образотворчому мистецтві, літературі та музиці.

Останні книги про штучний інтелект зосереджуються на роботі майбутнього, «Код креативності» виводить нас на передовий край нових творчих технологій і пропонує більш позитивне та несподіване бачення нашого майбутнього співжиття з машинами. Це закликає нас переглянути, що означає бути людиною, і розгадати код творчості.

Про автора

Маркус Дю Сотой (Marcus du Sautoy) – знаменитий оксфордський професор і популяризатор науки, обіймає посаду професора Сімоні, засновану з метою популяризації науки. Відомий своєю роботою з популяризації математики, The Independent назвав його одним із провідних учених Великобританії. Він також був членом консультативної ради Mangahigh.com, веб-сайту онлайн-математичних ігор. Є постійним учасником програми BBC Radio 4 In Our Time і писав для The Times і The Guardian. Маркус написав численні наукові статті та книги з математики, останньою з яких і є дослідження сучасного стану творчості в галузі штучного інтелекту «Код творчості».

Effective Java. Joshua Bloch

Effective Java. 3rd Edition

Joshua Bloch
2017392 ст.
АнглійськаРосійська Для початківцівДля досвідчених Java
Подробиці

Ця книга допомагає ефективно використовувати мову програмування Java та її основні бібліотеки: java.lang, java.util і java.io. Автор досліджує нові шаблони проектування та мовні ідіоми, що виникли внаслідок значного розширення можливостей та функціоналу Java, включаючи лямбда-вирази, функціональні інтерфейси, потоки, дженерики та колекції, нові можливості бібліотеки, такі як інтерфейс Optional, java.time та зручні фабричні методи для колекцій, а також вибрані функції Java 9.

Книга складається з 11 розділів, що можуть вивчатись відокремлено один від одного та у яких викладаються корисні практики, надаються конкретні поради, розглядаються важливі нюанси платформи Java та наводяться оновлені приклади коду. Вичерпні описи та пояснення до кожного пункту дозволяють зрозуміти, що робити, чого не робити та чому.

Про автора

Джошуа Блох (Joshua Bloch) є професором Університету Карнегі-Меллона. Раніше він був головним архітектором Java у Google, видатним інженером у Sun Microsystems і старшим системним дизайнером у Transarc. Він керував розробкою та впровадженням численних функцій платформи Java, включаючи вдосконалення мови JDK 5.0 і Java Collections Framework. Має ступінь доктора філософії з інформатики в Університеті Карнегі-Меллона та ступінь бакалавра наук в інформатиці з Колумбійського університету.

Effective C++: 55 Specific Ways to Improve Your Programs and Designs. Scott Meyers

Effective C++: 55 Specific Ways to Improve Your Programs and Designs

Scott Meyers
2008320 ст.
АнглійськаРосійська Для початківцівДля досвідчених C / C++
Подробиці

Третє видання американського бестселера Effective C++, посібник з грамотного використання мови C++. Книга містить 55 конкретних рекомендацій, кожна з яких описує спосіб написання кращого коду на C++ та підтверджується конкретними прикладами з життя. Третє видання містить багато нового контенту, наприклад розділи про керування ресурсами та використання шаблонів, а теми попередніх книг були значно перероблені, щоб відображати сучасні проектні умови, включаючи обробку винятків, патерни дизайну та багатопотоковість.

Особливостями книги Effective C++ є застосування нової функціональності стандартної бібліотеки “TR1”, її порівняння з існуючими компонентами стандартної бібліотеки, експертне керівництво щодо розробки ефективних класів, функцій, шаблонів та ієрархій успадкування, уявлення про відмінності між C++ та іншими мовами (наприклад, Java, C#, C), які можуть допомогти розробникам ефективніше перейти з цих мов та краще засвоїти принципи роботи С++.

Про автора

Скотт Мейерс (Scott Meyers) – один із провідних світових експертів у галузі розробки програмного забезпечення на C++, широко затребуваний як інструктор, консультант та доповідач на різних конференціях. Має ступінь доктора філософії (Ph.D.) у галузі комп'ютерних наук в Університеті Брауна (Brown University).

C++ Concurrency in Action: Second Edition. Anthony Williams

C++ Concurrency in Action: Second Edition

Anthony Williams
2019592 ст.
АнглійськаРосійська Для досвідчених C / C++
Подробиці

Ця книга є практичним посібником, який допоможе вам зрозуміти основні концепції паралельного програмування в C++ та фокусується на викладанні способів написання надійного та ефективного коду з використанням багатопотоковості в C++11, C++14 та C++17. У книзі ретельно розглянуті різноманітні теми, включаючи потоки, м'ютекси, атомарні операції та інші засоби для створення ефективних багатопоточних програм. У кожному розділі автор демонструє приклади та практичні завдання, які допоможуть вдосконалити свої навички та задовільнять навіть найдосвідченішого розробника.

Про автора

Ентоні Вільямс (Anthony Williams) – британський розробник, консультант і тренер з більш ніж 20-річним досвідом роботи в C++. Він є активним членом Групи стандартів BSI C++ з 2001 року, автором або співавтором багатьох документів для Комітету стандартів C++, які призвели до включення бібліотеки потоків у Стандарт C++11. Він продовжує працювати над новими можливостями для покращення набору інструментів для багатопотокового програмування в С++, як з пропозиціями стандартів, так і з реалізаціями цих засобів для додатків just::thread Pro, розширень бібліотеки потоків C++ від Just Software Solutions Ltd.

Effective Modern C++: 42 Specific Ways to Improve Your Use of C++11 and C++14. Scott Meyers

Effective Modern C++: 42 Specific Ways to Improve Your Use of C++11 and C++14

Scott Meyers
2014334 ст.
АнглійськаРосійська Для досвідчених C / C++
Подробиці

Ця книга надає цінні уявлення та найкращі практики для використання останніх можливостей C++11 та C++14. Використовуючи сучасні функції, програмісти можуть підвищити ефективність, читабельність і зручність обслуговування свого коду. Посібник охоплює широкий спектр тем, включаючи ініціалізацію у фігурних дужках, взаємозв'язок між std::move, std::forward, rvalue та універсальними посиланнями, специфікації noexcept, досконалу переадресацію, лямбда-вирази, std::atomic й volatile та їх використання.

Читачі можуть поглибити своє розуміння сучасних методів C++ завдяки чітким поясненням автора та практичним прикладам та стати більш майстерними у використанні цих потужних можливостей. Додатково, книга включає в себе вправи в кінці кожної глави для подальшого зміцнення, розуміння і застосування матеріалу.

Про автора

Скотт Мейерс (Scott Meyers) – один із провідних світових експертів у галузі розробки програмного забезпечення на C++, широко затребуваний як інструктор, консультант та доповідач на різних конференціях. Має ступінь доктора філософії (Ph.D.) у галузі комп'ютерних наук в Університеті Брауна (Brown University).

The Art of Unit Testing: with examples in C#. Roy Osherove

The Art of Unit Testing: with examples in C#

Roy Osherove
2013296 ст.
АнглійськаРосійська Для початківцівДля досвідчених C# / .NETQA Automation / QA Manual
Подробиці

The Art of Unit Testing, друге видання, крок за кроком проведе вас від написання перших простих модульних тестів до створення повноцінних тестових наборів, які легко підтримувати, є зрозумілими та надійними. Книга дозволяє опанувати основні ідеї та швидко перейти до таких важливих тем, як моки, стаби, а також навчитись використовувати фреймворки для ізоляції, такі як Moq, FakeItEasy та Typemock Isolator. Ви вивчите патерни та організацію тестування, рефакторинг коду та навчитеся тестувати "нетестований" код. Разом з тим ви дізнаєтеся про інтеграційне тестування та методи тестування з базами даних.

Приклади в книзі написані на C#, але вони будуть корисними для тих, хто використовує статично типізовані мови, такі як Java або C++.

Про автора

Рой Ошеров (Roy Osherove) – засновник Legato Labs. Він також є організатором ізраїльської зустрічі розробників Web3 Underground Meetup. Працює в індустрії програмного забезпечення більше 20 років на різних технічних та тестувальних посадах, а зараз є позаштатним консультантом і тренером у різних компаніях по всьому світу.

CLR via C#. Jeffrey Richter

CLR via C#

Jeffrey Richter
2012896 ст.
АнглійськаРосійська Для досвідчених C# / .NET
Подробиці

Ця книга, що вже стала класичним підручником з програмування, докладно описує внутрішній пристрій та функціонування загальномовного середовища (CLR) Microsoft .NET Framework версії 4.5. Книга навчить вас створювати по-справжньому надійні програми будь-якого виду, у тому числі з використанням Microsoft Silverlight, ASP.NET, Windows Presentation Foundation і т.д. Четверте видання повністю оновлено відповідно до специфікації платформи .NET Framework 4.5, а також середовища Visual Studio 2012 та C# 5.0.

Про автора

Джеффрі Ріхтер (Jeffrey Richter) – комп'ютерний фахівець, автор найбільш продаваних книг в області Win32 і .NET. Співзасновник компанії Wintellect, яка навчає ІТ-фахівців і консультує фірми в області створення програмного забезпечення. За роки роботи Ріхтер консультував Intel, DreamWorks і Microsoft.

Ненасильницьке спілкування. Мова життя. Маршалл Розенберг

Ненасильницьке спілкування. Мова життя

Маршалл Розенберг
Nonviolent Communication: A Language of Life. Marshall B. Rosenberg
2020256 ст.
УкраїнськаАнглійськаРосійська Для початківцівДля досвідчених HR / Employer BrandingManagement / AdministrationSoft Skills in IT
Подробиці

Книга входить до серії посібників з методу ненасильницького спілкування, яка поєднує практичні навички з потужною свідомістю та словниковим запасом, щоб допомогти вам отримати бажане мирним шляхом.

У цій книжці автор пропонує проникливі історії, анекдоти, практичні вправи та рольові ігри, які кардинально змінять ваш підхід до спілкування на краще. Дізнайтеся, як мова, якою ви користуєтеся, може зміцнити ваші стосунки, побудувати довіру, запобігти конфліктам і зцілити біль. Революційний, але простий посібник "Nonviolent Communication: A Language of Life" пропонує вам найефективніші інструменти для зменшення насильства та створення миру у вашому житті – одна взаємодія за раз.

Про автора

Маршалл Розенберг (Marshall B. Rosenberg) – доктор філософії, ініціював мирні програми в зоні війни по всьому світу, включаючи Руанду, Бурунді, Нігерію, Малайзію, Індонезію, Шрі-Ланку, Близький Схід, Сербію, Хорватію та Ірландію. Він був засновником та директором освітніх послуг Центру ненасильницького спілкування (CNVC), міжнародної неприбуткової організації, яка пропонує семінари та тренінги в 30 країнах.

Сторінки